Noo a máme tu ďalší môj receptík tento krát som neodolala domácim jahodám smile emoticon moja slabosť smile emoticon a vyšlo pre celú rodinu grin emoticon
Jahodový dezert s mascarpone ..... bez cukru ! a chudneme ďalej smile emoticon 
postup: mascarpone vymixujeme so 4 celými vajickami BIO, rozdelime na polovicu a do jednej casti pridame zmixovane jahody ...nasledne prekladame cele jahody na to biela vrstva (mascarpone+vajicka) a na to jahodova mascarpone vrstva. posypeme kakaom a dáme do chladnicky najlepsie celu noc ked vydrzite dovtedy grin emoticon 
RYCHLE CHUTNE ZDRAVE
 

Fotogaléria: Tip na obed alebo desiatu prípadne večeru :)

Ako si doma spraviť kokosové mlieko a kokosový tuk ? tu je návod :) 

Žiadné kokosové mlieko bez modifikovaného škrobu, bez Ečiek a ... pozor takéto mlieko môžeme kúpiť aj v BIO obchodoch ! 
 
Postup:
 
200g strúhaného kokosu zalejeme vriacou vodou (cca 1L vody) a necháme odstáť najlepšie celú noc. 
Potom to celé vložíme do mixéra a mixujeme až kým sa nám po bokoch mixéra neukáže kokosový tuk - viď druhý obrázok. kokosové mlieko precedíme cez gázu tak aby nám tie kúsky kokosu neprešli do mlieka. 
 
Kokosové mlieko aj kokosový tuk držíme v chladničke, najlepšie to je spotrebovať do 2-3 dni. Ja si kokosové mlieko dávam k BIO káve - odporúčam , a kokosový tuk pridávam k jedlu buď ho len tak jem s lyžičkou alebo si ho môžem zmixovať do bio kávy- tiež super a hlavne energia pred tréningom - odporúčam vyskúšať.  
 
Veronika :)
 

Zdravé recepty

Kiwi-banánový smoothie

Suroviny:

 
Banánová vrstva:
mrazený banán      1ks
grécky jogurt         125g
pln. mlieko            30ml
vanilkový extrakt    1ČL
 
Kiwi vrstva:
mrazené kiwi    2 ks
grécky jogurt    1 PL
pln. mlieko      30 ml
 
Postup:
 
Banánová vrstva: Všetky suroviny som vložila do mixéru a vymixovala do hladkej a krémovej konzistencie. Banánový krém som vyliala na spodok pohára. Pripominám banán musi byť mrazený aby to bolo tuhšie.
 
Kiwi vrstva: 
Mixér som opláchla a vložila doňho všetky suroviny, vymixovala som to tiež do tuhej a krémovej konzistencie. Kiwi kŕem som vyliala na banánovú vrstvu. Pripomínam kiwi musia byť mrazené inač to bude veľmi riedke. 
Nepridávala som žiadne sladidlo tak kiwi vrstva je dosť kyslá , kto také nemusí môže pridať javorový sirup alebo steviu.
 
Dobrú chuť praje Veronika :)